פינוי דירה

אימא שלי מתפנה

סיכום שיחת הטלפון ביני לבין נציג חברת שי פינוי דירה הסתיים בהבטחת נציג חברת הפינוי להגיע לדירתה של אמי ביום שלמחרת. את שם החברה קיבלתי מאימא של חברתי הטובה שהייתה בעבר בקשר עם החברה והייתה מאוד מרוצה מהשירות.

על אמא שלי

אימא שלי חובבת חיות  ובביתה מספר כלבים, חתולים וציפורים. עד לפני מספר שנים הייתה אימא מטפלת בחיות ודואגת לניקיון הבית והשכנים לא התלוננו. אף שאימא נראית כלפי חוץ כאישה נקייה ותמיד לבושה בבגדים מדוגמים הבית שלה לא זכה לטיפול כל השנים.  שנים רבות לא הגיעו אורחים להתארח אצל אימא. הלכלוך והצחנה דחו אנשים מלהגיע. גם כשאימא הייתה חולה היא הייתה נותרת לבדה מאותה סיבה. הגעתי לבקרה מעט מאוד ובני משפחה הקרובים ביותר ביקרו לעיתים רחוקות בדירה. אימא לא הסכימה לוותר על החיות והחיות גרמו לריחוקה מהמשפחה. עתה שאימא פרשה מהעבודה בספריה העירונית והיא מתבגרת אין לה אפשרות לדאוג לדירה  ולסביבה. ריחות הצואה מגיעים למרחוק והתלונות לא אחרו לבוא. בתחילה נאבקה אימא עם תלונות הדיירים ואמרה שהכל בשליטה ושהיא תטפל בכל הנוגע לזוהמה ולריחות אולם לא עמדה בהבטחתה. אפשר להבין. אמי לא ילדה קטנה היא כבר מעל לגיל 70 ולה לא מפריע הריח והלכלוך. הדאגה לבעלי החיים גוברת על הכל.

למה צריך חברת פינוי דירה?

את חברת הפינוי הזמנתי על מנת לבדוק מה ניתן לעשות בדירה. איך אפשר לשקם אותה כדי שניתן יהיה למכרה או להשכירה ולהשיג לאימא מקום מגורים חדש ולשלב במקום את גידול החיות. אולי דירה עם חצר בה ניתן יהיה לשכן את החיות. למחרת הגיעו שני נציגים של חברת הפינוי ולמרות שהם המומחים בתחום פינוי דירות מכל מיני סוגים הם לא הצליחו להבין איך אימא חיה בתנאים כאלו. כל הרצפה שחורה מצואה, שתן הריהוט מלוכלך ואינו מתאים לשימוש בני אדם. נציגי חברת הפינוי הסבירו לי ולאמי מה ניתן לעשות. ראשית יש לפנות את בעלי החיים ולשכנם במקום מתאים עד שימצא פתרון הולם. מאחר ואין אפשרות לשחזר הריהוט צריך לזרוק אותו לזבל. למעשה ההמלצה שלהם היא לזרוק את הרהוט, המקרר התנור וכל היתר ולשפץ את הדירה מהיסוד. אמי התעניינה מי יבצע את העברת החיות והניקיון ענו נציגי החברה שהם אלו שעושים את ניקיון הדירה ופינוי החפצים שבתוכה. והצוות שלהם, שעוסק בתחום כבר שנים רבות, ישקם את הדירה שניזוקה. את העברת החיות צריך לתאם עם עמותה שמטפלת בנושא. נציגי החברה דאגו לציין מספר פעמים שהם בעלי המקצוע הטובים והיעילים בתחום ושעלות העבודה זולה יותר מאשר אצל חברות אחרות. ראיתי על פניה של אימא את הצער בפינוי הדירה, למרות כל הקשיים הקיימים, ובמיוחד הקושי להיפרד מבעלי החיים, גם אם זה יהיה רק לתקופה קצרה. אימא ביקשה זמן לחשוב על העניין אבל מיד הסבתי את תשומת ליבה לכך שהשכנים לוחצים על פינוי הריחות והזוהמה. לא הייתה לאימא כל ברירה והיא נתנה את הסכמתה להתחיל בעבודה.

התיזוזים מתחילים

דבר ראשון חיפשתי ומצאת עמותה אצלה אפשר יהיה להחזיק את בעלי החיים עד למציאת פתרון אחר. צוות עמותת החיות באו עם כלובים ואספו את הכלבים, חתולים והציפורים. גם הם שהם רגילים לצואת חיות ולריחות לא נעימים היו מזועזעים. איך אימא יכלה לגור בבית כזה לאורך זמן. עכשיו שהחיות משוקמות אימא ארזה מספר דברים במזוודה ועברה לגור אתי ועם בני משפחתי עד שימצא לה בית חלופי שיתאים לה. לאחר התייעצות משפחתית התחלנו לחפש דירה חלופית. הדירה הישנה בכל מקרה אינה מתאימה למגורים של אימא מאחר והיא גבוהה ובעלת מספר רב של מדרגות ללא מעלית.  חיפשנו דירה להשכרה, קרובה למקום מגורינו ומצאנו דירת גן, בת שני חדרים, עם חצר קטנה שבה תוכל אימא לגדל את החיות שלה כך שלכולם יהיה נוח. אימא הסכימה לצמצם את מספר בעלי החיים וסיכמנו ביננו לחפש אדם שיבוא לאימא אחת לשבוע כדי לנקות את כלבי החיות שבחצר, כך שלא ייווצרו שוב ריחות לא נעימות וערימות צואה. דירתה של אימא תישאר נקייה וכולם ייצאו מרוצים.

שי פינוי דירה עשו עבודה מדהימה

חברת הפינוי נכנסה לעבוד בדירה הישנה ודבר ראשון פונו כל הרהיטים והחפצים ללא יוצא מהכלל. לאור מה שנמצא בדירה יש להניח ששום דבר לא הוזז במשך שנים רבות. חברת הפינוי שדואגת לעובדיה מציידת אותם במסכות על מנת שלא לנשום את האוויר הדחוס והמסריח ולא לבוא במגע עם הטחב.  למעשה חברת הפינוי מחזירה את הדירה למצב של דירת מגורים שניתן יהא להשכירה או למכרה ובגלל השיפוץ ערכה יעלה. פרט לקירות שנשארו לעמוד הדירה הייתה ערומה. הדלתות הוסרו, החלונות והתריסים הוחלפו בחדשים. מרצפות הדירה נעקרו ובמקומם הונחו מרצפות חדשות. אריחי החרסינה, האמבטיה, אסלה והכיורים הוחלפו בחדשים, מודרניים יותר, וכל צנרת המים והחשמל חודשה.

ועכשיו מתחילה העבודה הקשה באמת

ידעתי מראש שלאחר השיפוץ יהיה קשה לשכנע את אימא למכור את הדירה. זוהי הדירה בה חיה עם אבי ואתנו הילדים. השכנוע החל עוד בטרם הסתיימה עבודה חברת הפינוי. בכל הזדמנות שהיא ביקרה אצלנו או אנחנו אצלה הועלה נושא מכירת הדירה ותגובותיה של אימא היו תמיד נחייה ונראה מה לעשות עם הדירה. חשוב היה לי ולאחי שאימא תמכור את הדירה מתוך רצונה ולא מתוך הכרח. מאוחר יותר החלטנו שאולי כדי יהיה להשכירה ומדמי השכירות ישולם שכר הדירה לדירה בה אימא גרה. העלינו את הרעיון בפני אימא והיא קיבלה אותו בשמחה. חברת הפינוי עשתה את העבודה בצורה מקצועית ביותר. הדירה לאחר השיפוץ נראית חדשה לגמרי וכל מה שנותר הוא להשכירה. בגלל שהיא נמצאת בקומה רביעית ללא  מעלית ידענו מראש שיתכן שתהיה בעיה בהשכרה ואולי נצטרך להתגמש בסכום שכר הדירה. המתווך שלקח על עצמו להשכיר את הדירה הביא מספר דיירים שהתעניינו אבל מספר המדרגות גרם להם שלא לשכור את הדירה. הישועה באה מכיוון לא צפוי.

ומה עכשיו?

הבן שלנו החליט שהוא רוצה לעבור לגור עם בת זוגתו והציע שהוא ישכור את הדירה מסבתא. הם לא פחדו ממספר המדרגות, בידיעה שאת רוב היום הם לא בבית, הם צעירים ועד שהקושי יהיה מורגש אין להם בעיה.  כדי למנוע בעיות עם אחיי שיתפנו אותם בהצעה, היא התקבלה בשמחה וכך הדירה המשוקמת הפכה לדירתם של בני וחברתו.

ממליצים על שי פינוי דירה

אנחנו, אימא אני ואחיי ממליצים בחום על חברת שי פינוי דירה היא זכתה למקום חם בלב של כולנו. לא רק שהחזירה את הדירה למצב מגורים היא גם עזרה לנו למצוא פתרון לחיות של שאימא ולהמליץ לנו על יצרן כלובים כך שלחיות יהיו תנאים נאותים ולשכנים לא תהיינה תלונות.

בהתחשב בעבודה הקשה ובמצבה הרעוע של הדירה גם עלות העבודה של חברת הפינוי הייתה סבירה. לכל מי שמחפש חברת פינוי חברת שי פינוי דירה היא החברה המתאימה ביותר לעשות זאת. עובדיה מקצועיים, ישרים, ואמינים. התקשרות עם חברת פינוי זו היא ערובה להצלחת העבודה במהירות, במקצועיות ובמחיר הוגן.

יש לנו מקום חם בלב לחבר שי פינוי דירה ואנו ממליצה עליה בחום רב.

השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.