הכנה לפינוי מקלט – המדריך המלא

אם אתם מתגוררים בבניין משותף ואתם חושבים שבאמת הגיע הזמן לפנות את המקלט שלכם, ולהכין אותו לתפקידו האמיתי בשעת חירום, כדאי שתעשו את הדברים בצורה נכונה על מנת שתבטיחו את הסכמת כל הדיירים בבניין, ואת ביצוע המשימה בזמן הקצר ביותר. הנה מדריך קצר שיוכל לסייע לכם.

הצפת הנושא

תחילה הציפו את הנושא אל מול הדיירים. דברו על הנושא בישיבת הוועד, או פרסמו מודעה בכניסה לבניין בה אתם מציעים את הרעיון ומבקשים תגובות לכאן או לכאן, ושימו לב להיקף ההיענות או השלילה מצד הדיירים. כמו כן, אל תשקטו על השמרים, ופנו באופן יזום לדיירים השונים על מנת לקבל את חוות דעתם על הנושא.

בנו לעצמכם תכנית

עליכם להסביר לדיירים מדוע אתם חושבים שכדאי לבצע את הפינוי ומדעו זה עניין כדאי עבור כולם. כך למשל, תוכלו להסביר שמרבית החפצים שייכים בכלל לדיירים שכבר עזבו, ובפועל כולם יודעים שברוב הדברים שמאוחסנים במקלט כלל לא יעשה שימוש אי פעם. תוכלו להציע להפוך את המקלט לחדר תרבות ופנאי עבור ילדי הבניין, וכן להסביר שבסך הכל, מאחר ועלות הפינוי נחלקת בין כמות גדולה של דיירים, העלות עבור כל דייר תהיה שולית.

כנסו את הדיירים

כנסו את כל דיירי הבניין, הציגו להם את הדברים, הסבירו להם את החשיבות הרבה שבביצוע פינוי של המקלט והכנתו לשעת חירום, וכן הציגו את התכנית שלכם המסבירה את ההיגיון מאחורי העניין, ואת המוטיבציות שישכנעו את הדיירים לתמוך ברעיון שלכם.

הכינו תכנית פינוי

לאחר שתקבלו את ההסכמה הנדרשת מדיירי הבניין, בקשו מהדיירים לאסוף מן המקלט את הפריטים החשובים להם שהם מעוניינים לשמור לעצמם. הזמינו חברת פינוי דירה גדולה, מובילה ומקצועית, תאמו איתה מועד פינוי, ופרסמו את מועד הפינוי כתאריך האחרון לפינוי הפריטים האישיים מן המקלט.

הוכיח את צדקתכם

לאחר הפינוי, הזמינו את הדיירים להגיע למקלט וליהנות מן המראה החדש שלו, ואולי אפילו לחשוב על תכנית להפוך אותו לחדר תרבות ופנאי לילדי הבניין, ואפילו לפינת חברה לכל דיירי הבניין כולל המבוגרים שביניכם.

השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.