לאן מפנים רהיטים ישנים?

אם אתם זקוקים לפינוי של רהיטים ישנים מביתכם, ייתכן שאתם שואלים את עצמכם, מה עושה חברת הפינוי עם אותם רהיטים ישנים לאחר הפינוי. האם החברה מוכרת אותם בשוקי יד שניה, האם היא משליכה אותם בפח הזבל השכונתי, האם היא מאחסנת אותם היכן שהוא, האם היא משליכה אותם על גבעה שוממה, או אולי היא מובילה אותם ליעדים מורשים. ובכן, אפשר לומר שכל התשובות הן נכונות. ישנן חברות קטנות וקיקיוניות שישליכו את החפצים המפונים בפח הזבל השכונתי או על גבעה שוממה בכניסה לישוב, ולעומתן ישנן חברות גדולות ומקצועיות שיפנו את הפריטים לאתרים מורשים בלבד. ישנם מקרים בהם חברת הפינוי תעדיף להשקיע בניסיון להעמיד את החפצים למכירה ולהרוויח כסף נוסף על עבודת הפינוי, וישנם מקרים שאין לחפצים כל ערך, ואי אפשר להציע אותם למכירה.

ארגוני צדקה, מפעלי מיחזור ואתרים להטמנת פסולת

באופן עקרוני, ישנם שלושה יעדי פינוי מורשים ומקצועיים אליהם מפנים חפצים: ארגוני צדקה ומשפחות נזקקות, מפעלי מיחזור ואתרים מורשים להטמנת פסולת. במידה ומדובר על פריטים שניתן לעשות בהם שימוש, ויכולים להפיק ערך למשתמשים בהם, מועברים החפצים לארגוני צדקה. במידה ואין בחפצים אלה כל שימוש, אך הם עשויים אלומיניום, פלסטיק, זכוכית, עץ, מתכת, נייר או בד, ניתן להעביר את הפריטים למפעלי המיחזור המתאימים על מנת להפיק מהם ערך לטובת הכלל. רק במקרים בהם החפצים הם חסרי כל תועלת, או שמדובר על פסולת אורגנית, מועברים הפריטים אל אתרים מורשים להטמנת פסולת.

בדקו עם חברת הפינוי שלכם

אם חברת פינוי רהיטים ישנים אותה אתם רוצים לשכור, אינה מעבירה את הפריטים המפונים לאחד מן היעדים הללו, אתם בהחלט רוצים לברר מה היא עושה עם הפריטים לאחר הפינוי. במידה והחברה משליכה את הפריטים בפח הזבל השכונתי ברחוב השכן, ייתכן מאוד שאתם תהיו אלו שיקבלו על כך את העונש מן הרשות המקומית שבתחומיה אתם מתגוררים. אותו הדבר יקרה אם חברת הפינוי תחליט להשליך את הפריטים שלכם על גבעה שוממה או וואדי נסתר מתוך הנחה שאף אחד לא רואה ואף אחד לא יודע.

12 תגובות

השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.