מתי נזדקק לשירותיהן של חברות שמפנות דירה של אגרן כפייתי

במשך חיינו אנו זוכים להכיר אנשים ולהרגיש קרבה מסוימת אליהם. נדמה לנו שאנחנו מכירים את הסובבים אותנו ולגבי חלק מהאנשים אנו אפילו חשים קרבה גדולה שמשקפת עבורנו היכרות עמוקה ורבת שנים. המשוואה הזו לא תמיד נכונה וכך קורה שלעתים אנו בטוחים שאנחנו מכירים אדם מסוים בצורה טובה, עד שמתברר לנו שלא ידענו לעומק מה מתרחש במוחו ובנפשו. דוגמה טובה לכך היא המקרה של אגרנות כפייתית. אגרנות כפייתית היא הפרעה שגורמת לאנשים לאסוף חפצים באופן אובססיבי.

קשה לגלות את התופעה

את ההפרעה הזו קשה מאד לגלות כיוון שהאדם שאוגר תכולה לביתו חש בושה גדולה ומשום כך נמנע מלהזמין אורחים לביתו. לעתים קרובות כלפי חוץ האדם נראה נורמטיבי לחלוטין ומצליח גם לשמור על שגרת חיים תקינה שכוללת עבודה ואף לשמור על קשר עם מעגל החברים ועם בני המשפחה. במשך הזמן עם התגברות התופעה גם הקשרים החברתיים נוטים להתרופף אבל כמו כל התמכרות גם כאן יודע האגרן להסתיר את הסיבה לניתוק הקשר באופן מחוכם למדי.

מעגל הקסמים

כתוצאה ממבוך השקרים הזה מתבצר האדם האגרן עוד ועוד בביתו, אוסף עוד חפצים שגורמים לו להרגיש סוג של מילוי זמני ומייצרים עבורו הגנה מהעולם. הסביבה ממשיכה בחייה והמעגל הולך ומתרחב אלא אם כן ביקור פתע, חולי של אותו אדם או חלילה פטירתו יביאו לכך שזרים יבקרו בביתו ויגלו את המצב לאשורו. לעתים קורה שהמצב מגיע לידי כך שריח צחנה עולה מהדירה, מה שמביא את השכנים להזעיק את המשפחה או את גורמי הרווחה כדי שיתערבו במצב.

לקרוא לגורם מקצועי

במצבים כאלו בדרך כלל הבעיה גדולה וקשה לפתרון ובכל מקרה כזה חשוב ביותר להסתייע בגורם מקצועי שייתן מענה לבית וגם לבעיה בכללותה. חברות שמפנות דירה של אגרן כפייתי למשל הן כתובת מתאימה לטיפול בבית באופן יעיל, מהיר ומקצועי. חברות כאלה מכירות את התחום והן גם בעלות ניסיון בהתמודדות עם אנשים שסובלים מהתופעה ומגלים התנגדות לכל ניסיון לחשקם את הבית. בעזרת עבודה שיטתית ומדודה צעד אחר צעד ניתן לגייס את האגרן הכפייתית לטפל בבית ולהובילו לקראת תהליך של שינוי.

איך מתחילים בשינוי?

תהליך כזה חייב להתחיל בשיחה מסודרת שבה יפורטו כל הצעדים שייעשו בבית. זה כולל בשלב ראשון פינוי מלא של כל הפסולת מהדירה על ידי מכולות אשפה מתאימות. בהמשך יבוצע מיון של החפצים והריהוט כאשר ריהוט שמיש ניתן לאחסן במחסנים לאחר ניקוי יסודי וחיטוי.  בדירות עמוסות נדרש בשלב זה שימוש במנופים וציוד הובלה מתקדם. כאשר הדירה ריקה מכל חם ניתן להתחיל בשלב השיקום אן יבוצעו עבודות תחזוקה, ניקיון וחיטוי של כל הבית ולבסוף צביעה יסודית.

לאחר מכן כאשר הבית נקי ניתן להחזיר פנימה את התכולה באופן מסודר. בזכות חברות שמפנות דירה של אגרן כפייתי יכולים בני הבית לשוב ולהתגורר בבית נקי ומסודר.

השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.