פינוי מחסן – משימה למקצוענים בלבד!

חברות רבות מחזיקות בצמוד למשרדי החברה גם מחסן שבו מאחסנים את כל תיקי הלקוחות לשעבר, דוגמאות מתוצרת החברה ועוד הרבה דברים כל אחד על פי בחירתו. ברוב המקומות הסדר במחסן אינו נשמר וכל אחד שרוצה להכניס בו משהו מניח את החבילה קרוב לכניסה. כך נגרם "פקק" במחסן ואין אפשרות להוסיף דברים אף שבסופו יש הרבה מקום אבל לא הכניסו בו דבר.

מה עושים כשצריך לפנות מחסן?

מדי פעם מחליט האחראי על המחסן לעשות בו סדר ולמיין את מה שצריך לשמר ומה אפשר לזרוק. העבודה אינה קלה ולכן קמו חברות המתמחות בפינוי מחסנים. חברת שי פינוי דירה עוסקת במגוון דברים ובין היתר היא גם עוסקת בפיניי מחסנים. יש מגוון רחב של חברות פינוי ולכל אחת יש יתרונות וחסרונות וכן לפני סיכום עם חברת פינוי כדאי לבחון את כל המעלות בעד ונגד ורק אחר כך להזמין את החברה לבדוק מה ניתן לעשות עם המחסן. לכל חברה שאינה מפנה את מחסניה לבד יש את חברת הפינוי אתה היא עבדה כבר בעבר וממשיכה לעבוד אתה גם בהווה. היא מכירה את צרכי החברה ויודעת איזה צוות עליה לשלוח למקום הספציפי הזה.

איך נעשית העבודה?

יחד עם צוות חברת הפינוי עובדים אנשים מטעם החברה שמכירים את הדברים המאוחסנים במחסן ויודעים את מה ניתן להוציא ומה צריך לשמר. חברת הפינוי מפנה את הדברים בקבוצות שונות. אחת מהן היא להשמדה. מסמכים שהחברה אינה רוצה שיגיעו לידיים לא מתאימות. את המסמכים הללו גורסים  ורק אחר כך מכניסים למיכל שחזור ניירת. קבוצה נוספת היא קבוצה של מוצרי החברה. על פי החומר מהם הם עשויים מפונים המוצרים למזבלה, לקבורה באדמה או לכל מקום אחר מתאים.

ומה עם אנשים פרטיים?

גם לאנשים פרטיים יש מחסן לפעמים צמוד לדירה ולפעמים בנפרד. אנחנו רגילים לדחוף את כל מה שמפריע לנו בעיניים ובדרכנו לתוך המחסן מבלי לבדוק האם הדבר נחוץ או לא. במקום שהמחסן יהיה מקום בו אפשר לאחסן דברים שצריך לשמר אבל הם לא בשימוש יום יומי, הופך המחסן לחלל בו דוחקים כל דבר ודבר. לרבים מביננו יש בוידם בבית שהופך עם הזמן למחסן הביתי. כל חפץ, מכשיר, כלי עבודה שאין לנו צורך מידי בו מועלה לבוידם. עם הזמן הסדר בבוידם הופך ל"בלגאן". לא מוצאים שום דבר כשצריך מאחר והכל מוכנס ונדחק פנימה, בהגיע הזמן להשתמש במשהו מהבוידם אנחנו יודעים שהוא קיים אבל לא יכולים להגיע אליו. הבעיה מתחילה כשאנחנו צריכים משהו שאנחנו יודעים שיש לנו איפה שהוא במחסן אבל לא מוצאים אותו ומתחילים להוציא דברים מוצאים את הדבר ובמקום לנצל את  ההזדמנות לעשות קצת סדר אנחנו מכניסים בחזרה את כל הדברים באותה צורה כמו שהוצאנו אותם. אחת לכמה זמן אנו צועקים חמס ומבקשים לעשות סדר ולשם כך אנחנו נעזרים בבני המשפחה או מכרים למי שאין עזרה מהבית יכול להזמין חברת פינוי שמסדרת את הבוידם ומוציאה דברים בלתי נחוצים אל מחוץ לבית. הסדר חוזר עד לפעם הבאה.

מתי עוד מפנים מחסן?

מכירת דירה אליה צמוד מחסן היא הזדמנות נפלאה לפינויו. הרי הכנסנו בו דברים שאולי נצטרך בעתיד. העתיד עדיין לא הגיע אבל צריך לפנות את המחסן וזו הזדמנות למיין ולזרוק דברים רבים. אנחנו מגלים שיש לנו מזרן ים במחסן אבל לא מצאנו אותו ולכן קנינו חדש. הייתה לנו מזמרה לקיצוץ ענפים שלא ידענו אם היא אבדה או נמצאת במחסן. עכשיו כשהמחסן מפונה מצאנו אותה וכך אפשר למצוא דברים רבים ש"נעלמו" לנו ועכשיו מצאנו אותם. במקום שהמחסן ישמש לדברים חשובים למשל, זוגות צעירים שמיטת התינוק שלהם התפנתה וממתינה לילד הבא או עגלת התינוק שהוחלפה בטיולון ועוד כהנה וכהנה, אנחנו דוחפים למחסן שלנו כל מה שלא מתאים לנו בעיניים. העיקר שהבית מסודר ושום דבר לא מסתובב לנו בין הרגליים. זה כמו לטאטא את החול מתחת לשטיח. מה שלא רואים לא נמצא. השיטה שכל מה שאנחנו לא צריכים עובר הלאה היא השיטה הטובה ביותר והיא חוסכת מאתנו את הצורך להזמין חברת פינוי כדי לפנות את המחסן.

עבודה קשה היא פינוי מחסן

עבודת  פינוי המחסן מצריכה כח פיזי. בדרך כלל התפקיד מוטל על הגבר במשפחה. מרבית הגברים מעדיפים להזמין חברת פינוי מאחר ולהם אין מספיק זמן במשך השבוע עקב ריבוי השעות בעבודה ואת ימי סוף השבוע הם מעדיפים להקדיש למשפחה. חברת פינוי היא הפתרון מה גם שהיא תחזיר את הדברים למקומם בצורה מסודרת ונקייה. בעלי דירה שיש להם מחסן צמוד לא יודעים מה זה לגור בדירה ללא מחסן וכמה הוא חסר כשהוא איננו. המחסן הוא החדר החשוב ביותר מכל חדרי הדירה. מחסן מסודר יכול להכיל הרבה דברים ושום מזוודה לא תהיה מאחורי האחרון. כסאות רזרביים לא "יסתובבו" בחדרי הילדים. הכל ניתן לאחסן במחסן כך הם גם ישמרו. אנשים רבים מוותרים על מחסן בגלל יוקר הדירות והמחסן מייקר את עלות הדירה. יותר קבלנים בונים בתים שלכל דירה יש מחסן וחניה צמודים. אין ספק שבשעת מכירת הדירה יוכלו המוכרים לדרוש סכום גבוה יותר בגלל המחסן והחניה שהם מצרך חשוב ביותר בזמנים אלו. ישנם בניינים משותפים שבנוסף למחסנים הפרטיים יש גם מחסן אחד גדול לשאר הדיירים. בקרה כזה וועד הבית דואג למדפים שיספיקו לדיירים וכל דייר המעוניין בכך שם את הדברים שלו על גבי אחד המדפים ובכך הוא מונע אי סדר. אבל לא כל הדיירים הם אותו הדבר ולחלקם לא מפריע שיש אי סדר וכדי למנוע ויכוחים חברת פינוי מפנה את המחסן, מסדרת אותו וזורקת, בתיאום עם הדיירים, את הציוד שאין בו צורך יותר.

מתי עוד מפנים מחסן?

  • כל רשות מקומית מודיעה לתושביה באיזה ימים בשבוע יאספו גרוטאות כך שאפשר לעשות סדר במחסן באחד הימים בהם הגרוטאות נאספות. כל רשות מוסמכת לקנוס את דיירי הבית המשותף אם הניחו גרוטאות שלא ביום המתאים. והקנסות לא קטנים.
  • מחסנים נוספים שנהוג לפנות אותם הם מחסנים שצמודים לדירות של אנשים אוגרים. מרבית המחסנים מלאים בגרוטאות וברהיטים ישנים אותם אסף בעל המחסן ולאורך שנים לא נתן גישה לאף אחד כדי לפנות אותו.
  • פטירת אותו אגרן או קריאה נואשת של השכנים מביאה את השלטון המקומי להחלטה שיש לפנות את המחסן ולזרוק את כל מה שאינו שמיש. חברת פינוי המתמחה בפינויי מחסנים עושה את העבודה ובתיאום עם איש קשר ממיינת את מה שבתוכו.

מה עושים בדברים?

ברוב המקרים ערימת הדבר לזריקה לזבל גדולה מכל ערימה אחרת עם כי יש לפעמים גם דברים שניתן לתרום או למכור. בחירת חברת הפינוי היא קריטית. כל אחת מציגה הוכחות שהיא עסקה בעבר בפינוי מחסנים אבל צריך למצוא את האחת שיש לה גם צוות מתאים. שיוכל לעמוד בתנאי העבודה הקשים של פינוי מחסן של אגרן.

מספר ההמלצות הרבות שיש לחברת שי פינוי דירה מאשר שזו חברה בעלת מוניטין, ידע, מקצועיות ואנשי צוות מהרמה הגבוהה ביותר וכל עבודה שנעשית על ידה, בתיאום עם הלקוח, נעשית על הצד הטוב ביותר ובעלות סבירה.

תגובה אחת

השאירו תגובה

כתובת הדוא"ל שלך לא תפורסם.